Suçıkan Mahallesi
Dinar/Afyonkarahisar
İletişim
+90 532 139 12 05
Close

Kurucumuz Hasan Hüseyin ULUTURHAN tarafından 1960 yıllarında Sazan Balığı, Turna Balığı ticareti yaparak başladığı ticaret hayatına, 1965 yılında bulunduğu yerdeki gölde su taşkını olması nedeni ile 3 yıl ara vermiştir.

1968 yılında tekrar başladığı ticaret hayatına, yeni ürünler ekleyerek kerevit balığı toptancılığı, alabalık üretimi ve pazarlaması yaparak, ayrıca restaurant işletmeciliği katarak devam etmiştir. Ne zamana kadar? 1989 yılında kurucumuz Hasan Hüseyin ULUTURHAN’nın ani ölümüne kadar. Ölümünden sonraki yıllarda ikinci kuşak oğulları olan Beyazıt ULUTURHAN ve İstiklal ULUTURHAN kardeşler, babalarından kalan ticaret hayatına işlerini daha da geliştirerek, modern bir yavru ve yumurtalama tesisi, Yetiştirme çiftlikleri, Kaliteden hiç ödün vermeyen alabalık restaurantınıda vizyonlarına katarak Pınarbaşı olan ticari ismini 1994 yılında ULUTURHAN BALIKÇILIK TURİZM TİCARET LTD. ŞTİ. adını alarak yoluna devam etmiştir.

2500 m^2 kapalı alanda Taze ve Dondurulmuş ve füme Tesisi olarak kurulan ISO 22000,-2005, ISO 18001-2007, ISO 10002-2010 ve TSE belgeli alabalık işleme fabrikası oluşturmuştur. Günlük 5 Ton yılda 1.500 Ton işleme yapabilen bir kapasiteye ulaşmıştır. Fabrikamız hemen yanında havuzları olan arazide konumlanmıştır. Bu sayede balıklarımız fabrikadan çıkıp sofralarınıza gelene kadar tazeliğini yitirmeden Avrupa Kalite Standartlarına uygun şekilde işlem yapılmaktadır. Avrupa Birliği ve diğer ülkelere ürün göndererek ihracat yapmaktadır.

Dinar-Eldere (250Ton), Şuhut-Selevir Barajı (400Ton) ve Dinar-Suçıkan (400Ton) mevkilerinde bulunan tesislerimizin 1050 Ton balık, 50 milyon yumurta, 3 milyon yavru balık üretim kapasitesi bulunmaktadır. Ürün teminimizi siparişler doğrultusunda havuzlarımızdan günlük karşılamakta olup, soğuk zincir halkası kırılmadan işlenip paketlenmekte huzur ve güvenle tüketiminize sunulmaktadır.

0
Balık Üretimi Ton/Yıl
0
Yumurta Üretimi Ton/Yıl
0
Yavru balık üretimi Ton/Yıl
blog

En Son Haberler

Bizi Takip Edin
Bizi Takip Edin

Sosyal Medyalardaki hesaplarımızı takip ederek güncel kampanya ve duyurularımızı takip edebilirsiniz.

Online Alışveriş
Online Alışveriş

Online alışveriş mağazamız hizmetinize açılmıştır.

Web Sitemiz Açıldı
Web Sitemiz Açıldı

İnternet sitemiz hizmetinize açılmıştır. www.ukuturhanbalikcilik.com.tr